Fox on the run

/ úterý 10. listopadu 2015


V první řadě chci všem poděkovat za skvělé reakce k minulému článku, hrozně moc děkuju.To krásné podzimní počasí mě navíc tak baví, že jsem snad poprvé udělala fotky v listí! V dnešním článku bych chtěla zmínit jednu takovou věc. Vím, že se to módy tak úplně netýká. I když vlastně týka jen z jiného úhlu. Totiž kožešiny. Nechci nikomu vnucovat svůj názor, jen se o něj podělit.  Vím, že tohle každý vidí jinak. Ale kožešiny jsou zkrátka špatné a divím se, že pro něco tak zbytečného někdo může nechat umírat tak krásná zvířata jako jsou lišky a norci. Obecně jsem proti všemu tomuhle bezpráví co se v našem světě děje. A snažím se takovým věcem vyhnout. Někdo by mohl namítnout, že jsem pokrytec, protože nosím kůži, ale to je za a) vedlejší produkt, zvířata se pro kůži primárně nezabíjejí a za b) mám asi 3 kožené věci ještě z dob, kdy jsem tyhle věci tak neřešila. Ještě víc mě udivuje, jak takový "koncentrační tábor" pro lišky a norky může být vůbec legální.  Zvlášť když vidíte ty záběry z dotyčných farem. Spoustu lidí je proti, ale někdo s tím nic nedělá, není informovaný a někoho to nechává chladným. Já jsem toho názoru, že pokud chcete něco změnit, udělejte to.
Ne nejsem aktivista ani vegan, ale když se mi něco nelíbí dám to zkrátka najevo :) Jsem pro vyváženost a spravedlnost, ne pro masokombináty, nebo nesmyslné zabíjení bezbranných zvířat.
Takže tak!  Jestli máte chuť s tím něco dělat přinejmenším podepište online petici třeba zde. Ještě lepší je si vytisknout tu oficiální tady, posbírat pár podpisů a poslat na uvedenou adresu (tak jsem to udělala já). 21. listopadu se v Praze chystá i pochod (tady), kdyby to někoho zajímalo. Momentálně i vím, že se návrh zákazu kožešinových farem bude konečně projednávat ve Sněmovně a tak můžeme doufat, že v naší zemi se třeba i něco změní. Protože prostě pro některé věci, je třeba něco udělat. A proto "fox on the run".sweater, rings PRIMARK
shoes DR.MARTENS
skirt CHOIES
choker EBAY

14 komentářů

 1. *pokrytec :)
  Jinak 100% souhlasím a je skvělé, že prezentuješ veřejně takhle svůj názor, protože máš jako blogerka možnost své čtenáře ovlivnit a i takhle něco změnit.
  A outfit super :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za opravu, jsem slepouš :D A jiank jsem ráda, že to právě takhle vnímáš a že nejsem jediná s tímhle názorem. A bylo by super, kdybych tímhle způsobem i někoho inspirovala. To je přesně to k čemu by blog měl sloužit a ne jen aby si lidi tuhle sezónu koupili ten a ten kabat atd. :D tohle je přesně to, co má smysl.
   P.s. děkujuuu :)

   Vymazat
 2. Naprosto s tebou souhlasim,je super, ze to das takhle verejne najevo, i kdyz ne kazdy bude priznivcem tveho nazoru a za to smekam.
  www.pimpleworld.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, taky jsem si říkala, že se o tom strhne diskuze, ale zatím to nevypadá :D Děkuju za super komentář, je skvělý vidět, ze nejsem prostě sama s tímhle názorem a ještě skvělejší, že moji čtenáří maj názor stejný! :)

   Vymazat
 3. Copak to máš, Johanko, za foťák? .)

  OdpovědětVymazat
 4. Božský fotky a s kožichama souhlas, navíc je to moc ruský:-).

  OdpovědětVymazat
 5. ach.
  - jsi překrásná, fakt, říkám to furt, a budu. moc pěkné fotky! (a ten foťáček, uuuu <3)
  - DĚKUJU. že píšeš i tyhle věci, přesně jako komentář úplně nahoře, myslím, že je super, když jako blogerka máš možnost ovlivnit více lidí a moc se mi líbí, že zmiňuješ zrovna tohle! jdu to podepsat. a vytisknout!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aaaah děkuju ti moc, jako vždy tak nádherný komentář <3 Já jsem ráda, že tenhle blog může třeba is loužit k tomu vyššímu dobru. A ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost s tou peticí - víc takových lidí! :)

   Vymazat
 6. To jsou strašně krásné podzimní fotky...Moc ti to sluší! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, od tebe to joo potěší... sama máš super fotky vždycky! :))

   Vymazat
 7. To jsou tak naaadherny fotky! PS: s kozesinama souhlasim. Obcas si rikam, ze bych rada kozisek jako vestu, ale myslim tim ten umely - jenze ten material je hrozny a navic by si nekdo mohl pomyslet, ze je pravy. A tak to vubec nenosim a nekupuji, ani umele, at to nepodporuji.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc krásně napsáno! :) a naprosto souhlasím

  OdpovědětVymazat

Milkwoman. All rights reserved. © .