FOOD TIP: Bistro Proti Proudu

/ pondělí 13. dubna 2015


Minulý týden jsem zavítala do nově otevřeného bistra Proti proudu (kde jinde než v krásném Karlíně). Takových krásných míst přibývá a hned jak jsem ho zahlídla, toužila jsem tam co nejdříve zajít. Dohodly jsme se spolu s Luckou a po první návštěvě nás bistro tak okouzlilo, že jsem tam ještě dnes zavítaly na brunch. A dojmy?...

Jako první člověka okouzlí dokonalý minimalistický, ale přesto originální interiér. Ihned vás upoutá krásný bar (který je samozřejmě na míru a nechal se speciálně reznout), v bistru je krásný poctivý nábytek, industriální stropy i svěže působící bílý koutek, který dolaďují velice originální posuvné dveře. Příjemný majitel i personál vytvářejí spolu s tím skvělou atmosféru. No a samozřejmě ta poslední tečka - jídlo. Při první návštěvě jsem okusila sladkou část - mrkvový dort (který mají hezky vláčný a moc dobrý) a Lucka makovo-višnový závin, kterého vám dají opravdu velký kus. Samozřejmě jsme si každá ochutnaly. Při druhé, dnešní návštěvě jsme si slíbily, že si dáme něco slaného a taky to dodržely. Já si objednala Crostini s bráškovým pestem a vejcem, Lucka zase speciální pomazánku Proti proudu s chlebem - oboje bylo výborné!

Bistro je skvělé na snídaně a kávová posezení s nějakým zákuskem. Přes obědy tu je polední nabídka, která většinou skýtá polévky a různé saláty, quiche a sendviče. Na snídaně (které si tady můžete dát v kteroukoliv denní hodinu) se pak nabízejí vajíčka či klasická snídaně s marmeládou, bagetkou a kakaem. Smozřejmě i všelijaké zákusky apod. Musím říct, že vybrat jednu věc je tady opravdu těžké! :D Ale když si opravdu nevíte rady a chcete ochutnat více, velice ochotný a milý personál vám zabalí jídlo "take away" do krásných novinových papírů. Já si takhle nechala zabalit sendvič Hero s prosciuttem, rukolou a parmazánem! Mňamka!Nechci tu psát slohy, abyste to vůbec přečetli. Na bistru Proti proudu se mi líbí, že má svojí osobitost a myšlenku. Ač moderní interiér tak sála skvělou atmosférou a u jídla tu nelze šlápnout vedle. Závěrem doufám, že se vám můj tip líbil a bitro jen a jen doporučuji. Rozhodně stojí za navštívení :).


decisions, decisions....8 komentářů

Milkwoman. All rights reserved. © .