New Age Celebrity - Proměna

/ úterý 20. května 2014Pamatujete si na projekt New age celebrity (tady)? Cosmopolitan spolu s L'orealem vybral 4 finalistky, které si potom vylosovaly, jaká blogerka je "promění". Mě si vylosovala milá Daniela. A zde můžete vidět a zároveň hlasovat pro náš výsledek :) Pro mojí finalistku -  hvězdnou Danielu, hlasujte lajkem určitě TADY! Jak se vám líbí?

Více z focení po rozkliknutí článku..
Upřímně nemám tohle hlasování  ráda, většinou je to spíš o tom kdo jak spamuje a kolik má čtenářů/přátel, ale tak uvidíme jak to dopadne. Mě se  Danielin look moc líbí (musím se taky pochválit) :D Hlavně ona vypadá krásně. Škoda jen, že není tolik vidět hezký detail/ozdoba na ruce a stejně tak prošívání na bocích kraťasů... ale i tak doufám, že se vám výsledný outfit líbí :) Myslím, že to pro nás blogerky byla skvělá výzva a líbilo se mi jak si s tím ostatní poradily a naše finalistky si proměnu taky skvěle užily - není nad to, když se o vás někdo stará! :D


První bylo setkání, o kterém jsem zde nepsala (můžete vidět video - klik), každopádně vše proběhlo za příjemné společnosti a trochu prazvláštního občerstvení. A taky jsem poznala moc milou Petru. Po seznámení s našimi finalistkami jsme měli určitý čas promyslet si jaký hvězdný styling by se nám k dané slečně hodil. Daniela mi přišla taková zářivá, prostě takové sluničko... a tak jsem to chtěla podtrhnout nějakým glam lookem, který se mi k vybranému účesu i ní hodil.

Co se týče focení samotného všechny holky jak blogerky tak finalistky už na focení byly mnohem dřív než já (měli jsme rozdělené časy) a já jsem dorazila a vše bylo ve spěchu. Hned mě začali líčit a pak se šlo fotit. Takže jsem ani nestihla udělat pořádně nějaké zákulisní fotografie a zkrátka lepší report. Vlastně ani s holkama jsem se sotva minula :D Ale i tak se mi to celé líbilo. Kdyby to někoho zajímalo hlasování spočívá v tom finálním rozhodnutí která finalistka je zkrátka ta nej a ta která se vám bude líbit nejvíc (dostane ten největší počet hlasů), vyhraje něco hezkého od L'oreal Professionel a ten pocit! :D

12 komentářů

 1. Proměna vypadá krásně, povedlo se ti to. Jinak slečna má super top! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. krásna premena :) Si šikovná :)

  http://byfoxygreen.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 3. Super! :))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Mám takovéhle projekty ráda, líbí se mi koukat na fotky :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Daniele to moc sluší :)

  Zvu vás ke mě na giveaway o super náhrdelník, která probíhá na mém blogu :YOKO NGUYEN BLOG

  OdpovědětVymazat
 6. Slečna vypadá krásně! má můj hlas :)

  OdpovědětVymazat
 7. už mi to dáva zmysel :D danielka má môj hlas (a nielen pre to, že je to kamoška :)) fakt sa vám to podarilo

  OdpovědětVymazat
 8. Krásná proměna, moc vám to sluší :))

  OdpovědětVymazat
 9. Young men may have never faced a hassle while buying a prom suit! While their dates spend hours and hours in stores with friends or moms checking out each and every outfit, young men can walk into any tuxedo rental store, pay about $50 – $100 for the rental, look dashing that one night, and simply return it the next day! While some may show innate good taste in picking the right UK Cheap Bridesmaid Dresses, some may just pick the first suit that fits, and others may not even be aware of what to buy! Here are some tips to help the second and third groups while buying a prom suit.

  What to buy or rent?

  A prom suit can be a formal tuxedo or a nice black suit. Although, there may not be much of a difference between a tuxedo and a black suit; you could add a good vest and a bow tie, and no one will know if you’re wearing a tux or a simple suit!

  Renting Vs Buying
  Renting a tuxedo may be a good choice, but what if you can buy an awesome-looking tuxedo for an affordable price? Would you not want to buy one in such a case? Getting your money’s worth should be your main aim while buying a cheap prom dresses uk. Renting a prom suit allows you one-time wear, while buying will allow you to wear it for numerous future occasions, without having to pay the rental fee again and again! Plus, buying gives you more options to choose from, while renting a prom suit will be just the opposite! Fits are not important for a one-time rental, but buying means ensuring a fit that allows you to use the suit again and again! Some young men turn out to grow taller and bigger every year after the prom, while some remain the same! So watch out for this factor while buying your tuxedo or suit.

  Tuxedo Vs Black Suit

  A tuxedo is one-time wear or stored for very special occasions, which is why most young men prefer to rent it. Buying a black suit has its own benefits; you could dress up or dress down according to the occasion. You can wear a black suit with the right accessories just about anywhere, i.e. apart from the prom, think church, weddings or even job interviews once you’ve completed graduation! A tuxedo, on the other hand, cannot be worn for such occasions, it gets people staring and causing you embarrassment!

  Where to look for a tuxedo or suit?

  Spread the word among the older generation - dads, uncles, cousins, etc. One of them may still own a hot-looking tuxedo or wedding dresses online uk that you could borrow! With minor alterations, you will have a new outfit ready for the prom!

  Sales/Bargains: The most common place to buy a suit is at a sale or bargain shop that offers you a reasonable price. Again, you may not be satisfied with the fit, but post alterations, you will be a happy man!

  Online: The shopping mode widely used! Check out all options; you may find great deals on buying or renting a tuxedo or a suit. The only drawback while buying or renting a suit online is that you may not be able to try it on first! So check for the exchange and return policy and ensure you keep the receipt in case you need to exchange or return your purchase.

  And last but not the least, look for the right accessories, i.e. smart leather shoes, cuff links, etc. You will look dashing and are now good to go to that prom! Who knows, you may end up outshining your prom date (though that is not a recommended course of action)!

  OdpovědětVymazat

 10. These above in the article is really fabulous! But welcome to usa mesh short and ralph lauren pony shorts,you can get a lot of more surprise!

  OdpovědětVymazat
 11. Thanks for share these for us. I love your article

  OdpovědětVymazat

Milkwoman. All rights reserved. © .