Jak šel čas - rock za rockem

/ pátek 6. prosince 2013

Uff ten čas letí, mrzí mě, že jsem nemohla článek přidat dřív, ale fotky outfitu mi zmizely spolu s foťákem do Brna a čekala jsem na tenhle článek. Konečně je tu. Ten o kterém jsem se vám zmiňovala - rockový článek. Spolu se stránkou Bohemic.com jsme se dohodli, že pro ně s přítelem napíšeme článek s fotkami na tohle téma. Ok přítel psal, já a nejlepší fotografka Tess jsme měly na starost fotky. Podívejte se na malou úvodní ochutnávku článku (po rozkliknutí článku)  a když se vám zalíbí přečtěte si celý na stránkách Bohemicu.

Rock. Hudba, která provází generace mladých lidí už od 50. let a stala se takovým fenoménem, že ani dnes není překvapením, když potkáte sedmdesátiletého dědu v roztrhaných džínech a kožené bundě na hudebním festivalu. Proč tato hudba i po tolika letech fascinuje tolik lidí, stále si drží své místo na slunci a nenechá se zadupat moderním popem, hip-hopem, nebo discem? Možná proto, že až na nablýskaný konec 80. let byla vždycky až “ta druhá", ta, která se nebála dát najevo svůj nesouhlas se systémem, s politickou scénou, nebo prostě jen s tím, že v ulici zavřeli ten dobrej bar. Ruku v ruce s opozicí vůči bezduchému přikyvování mas řekl jednou jeden klasik: "Lidé vás nenávidí, protože jste jiní a nežijete podle standardů společnosti, ale hluboko uvnitř si přejí, aby měli dost odvahy a žili jako vy." Tento citát se s rockovou (a samozřejmě i punkovou a metalovou) hudbou táhne až do dnešních dnů, protože svoboda mysli je to, co lidem vždycky chybělo (a co si budem povídat, ještě dlouho asi chybět bude - ať žije cenzura). Tuto svobodu se rockoví umělci rozhodli prezentovat (samozřejmě věrně následování masami fanoušků) i výrazně odlišným stylem oblékání a jeho vývoj si s vámi velice rádi projdeme. Připraveni? Tak hey ho, let's GO! 

Malá ochutnávka fotek od Tess, na stránkách Bohemic.com uvidíte všechny: 60's, 70's, Punk, NWOBHM, Glam rock, Grunge... Pokud vás to zajímá a chcete se dozvědět něco o rockové kultuře, mrkněte na článek, sdílejte a mějte ho rádi. :)

26 komentářů

 1. Wow, skvele fotky, kazda jedna! :)

  OdpovědětVymazat
 2. BOŽÍ! Jste fakt šikovný, těším se na další!

  OdpovědětVymazat
 3. ááá ! vyzerajú ako z časopisu...
  krásny článok :3 nemám čo dodať !

  OdpovědětVymazat
 4. Mne se strasne libi ty, jak tam skrz dvere prosvita slunce :)!

  OdpovědětVymazat
 5. tá posledná fotka toop <3 zbožňujem ťa!
  BeeKey

  OdpovědětVymazat
 6. Naprosto skvělý článek (a samozřejmě fotky k němu!). Rockovou a tvrdší hudbu mám ráda díky tátovi, který mi ji pouštěl už od dětství. Snad denně si pouštím hity, keré mě berou za srdce i po tolika letech. Takové texty a hudbu už nikdy nikdo nesloží. Dnes jsem si třeba pouštěla Donť cry od Guns....nádhera!!! Doufám, že článek bude mít pokračování :)

  OdpovědětVymazat
 7. wooow, úžasně to napsal a nádherné fotky, moc ti to sluší, moc se mi to líbí a na rockové hudbě si ujíždím už z toho důvodu, že ji poslouchali naši i starší brácha a naočkovali mě jí. :D

  OdpovědětVymazat
 8. skvělé fotky a boží článek:)

  OdpovědětVymazat
 9. Skvělý nápad a ještě lepší zpracování, fotky jsou naprosto dokonalý a všude ti to moc sluší! ;)

  OdpovědětVymazat
 10. Parádní článek!!! ;) A ty fotky jsou vážně super! :)

  OdpovědětVymazat
 11. Je to naprosto výborný, fakt super nápad i provedení :)

  OdpovědětVymazat
 12. Super!!! :))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 13. Zírám s otevřenou pusou!!! :D
  Ela

  OdpovědětVymazat
 14. Rock se nedá poslouchat, rock se musí žít. Je fajn vědět, že se občas najde někdo, kdo to chápe... Skvělý fotky o tom žádná a text taky - líbí se mi, jak je psanej s nadhledem a přece vážně

  OdpovědětVymazat
 15. To jsou opravdu povedené fotky Johanko :-)

  OdpovědětVymazat
 16. Tak tyhle fotky se teda moc moc povedly! Moc ti to tam sluší. :)

  OdpovědětVymazat
 17. úžasné fotky a snad ještě lepší téma

  OdpovědětVymazat
 18. top! jak fotky, tak text a modelka:)

  OdpovědětVymazat
 19. These above in the article is really fabulous! But welcome to long sleeve big pony city polo, they are wonderful!!ralph lauren long sleeve polo ,you can get a lot of more surprise!

  OdpovědětVymazat

Milkwoman. All rights reserved. © .